Nyheder
2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

2019-08-24
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-24
EM-kvalifikation 2020 (2)

2019-08-24
FACTS: DENMARK OPEN 2019

2019-08-24
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-08-20
INFO: Denmark Open 2019

2019-08-13
DBHU Ranglisten (12/8 2019)

2019-08-12
DM 2020: Kvalifikationen

2019-08-12
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-08-12
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-08-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-08-12
DBHU KALENDEREN

2019-08-05
INFO: Denmark Open 2019

2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

2019-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2019)

2019-06-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-06-05
FACTS: Sommer Cup 2019

2019-06-03
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-29
DM 2020: kvalifikationen

2019-05-29
DBHU KALENDEREN

Denmark Open 2018: Registered players - Basic Groups

2018-08-06

Denmark Open 2018

Basic Groups
Registered players


  1. Boniface Niyonzima (D.R. Congo)
  2. Michael Pedersen
  3. Mohamad Alian (Syria)
  4. Jimmy Bihame
  5. Lasse Andersen
  6. Jakline Kasem (Syria)
  7. Hamza Alloufi
  8. Magnus Larsen
  9. Hamza Soleibi
  10. Rasmus Thomsen
  11. Mediatrice Nyirahajenimana (D.R. Congo)
  12. Nicklas Christensen
  13. Szymon Wytulski (Poland)
  14. Tobias Sorensen
  15. Mads Nielsen
  16. Frederik Johansen
  17. Malik Masoud
  18. Omar Kohlane
  19. Sarah Dalal
  20. Jens Larsen
  21. Martin Thomsen
  22. Frederik Petersen
  23. Torben Juel
  24. Jorgen Thomsen
  25. Mads Toft
  26. Tobias Olesen
  27. Maria Skov
  28. Lasse Larsen
  29. Mads Christensen
  30. Malene Nielsen
  31. Magnus Poulsen
  32. Baylasan Masoud (Syria)
  33. Oliver Jensen
  34. Thomas Sorensen
  35. Natasja Andersen
  36. Per Eg
  37. Per Larsen
  38. Mathias Olesen
  39. Per Andersen


Final Division:

http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=3153



Tournament Committee:

  • Bjarne Axelsen (President)
  • Michael Toft Nielsen (Vice President)
  • Anette Engel (CFO)








Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)