Nyheder
2019-08-20
INFO: Denmark Open 2019

2019-08-13
DBHU Ranglisten (12/8 2019)

2019-08-12
DM 2020: Kvalifikationen

2019-08-12
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-08-12
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-08-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-08-12
DBHU KALENDEREN

2019-08-05
INFO: Denmark Open 2019

2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

2019-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2019)

2019-06-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-06-05
FACTS: Sommer Cup 2019

2019-06-03
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-29
DM 2020: kvalifikationen

2019-05-29
DBHU KALENDEREN

2019-05-25
EM 2020: kvalifikationen

2019-05-14
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-09
DBHU Ranglisten (1/5 2019)

2019-05-08
DBHU Tour 2019 (4)

2019-05-08
INFO: Herning Masters 2019

2019-05-08
INFO: Sommer Cup 2019

2019-05-08
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-05-02
DBHU KALENDEREN

2019-04-16
DBHU Ranglisten (15/4 2019)

2019-04-12
FACTS: Påske Cup 2019

2019-04-11
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-04-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-26
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2019

2019-03-24
Grathien Niyonshuti vandt U18 Mesterskabet 2019

2019-03-21
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-03-06
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-06
INFO: Denmark Open 2019

2019-03-05
DBHU Ranglisten (4/3 2019)

2019-03-03
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-02
DBHU TOUR 2019 (3)

2019-03-02
DBHU KALENDEREN

2019-03-02
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (2)

2019-03-02
Bjarne Axelsen vandt DM 2019 Elite

2019-02-26
VM-kvalifikation 2019 (5 af 5)

FACTS: Vendsyssel Masters 2019

2019-01-23


Vendsyssel Masters 2019

Lørdag d. 26/1 2019

Søndergade Skole
Søndergade 40
DK-9700 Brønderslev



Tidsskema:

09:55 Seneste fremmøde til VM 2019
10:00 Velkomst
10:05 Vendsyssel Masters 2019 - Basisrunden

12:30 Seneste fremmøde til DM 2019 Hold

12:45 DM 2019 Hold

15:00 Vendsyssel Masters 2019
- A-slutspillet (play off)
- B-finalen
- C-finalen
- Placeringskampe

18:00 Banket



Semifinaler:

Bjarne Axelsen - Thony Pierre Restel =

3-0 (5-3, 5-1, 6-0)

Anette Engel - Michael Toft Nielsen =

3-0 (7-1, 5-2, 8-4)


Finalen:

Bjarne Axelsen - Anette Engel = 

4-0 (9-1, 7-3, 8-6, 6-1)


B-finalen:

Szymon Witulski - Mohamad Alian =

2-0 (7-5, 7-5)


C-finalen:

Grathien Niyonsuti - Mohammed Guha =

2-1 (7-6, 5-7, 7-5)

 

Placeringer:

  1. Bjarne Axelsen 
  2. Anette Engel 
  3. Michael Toft Nielsen 
  4. Thony Pierre Restel (delt 3. plads)
  5. Szymon Witulski 
  6. Mohamad Alian 
  7. Grathien Niyonshuti 
  8. Mohamad Guha 
  9. Johnny Due Pedersen 
  10. Omar Kohlane 
  11. Karl Moeller 
  12. Khaled Soleibi 
  13. Francis Niyongira 
  14. Yousef Alhazwani 
  15. Hamza Soleibi 
  16. Boniface Niyonzima 
  17. Mads Hansen 
  18. Lasse Andersen 
  19. Mediatrice Nyirahajenimana 
  20. Jakline Kasem 
  21. Jimmy Bihame 
  22. Hamza Alloufi 
  23. Magnus Hansen 
  24. Rasmus Thomsen 
  25. Tobias Sorensen 
  26. Nicklas Christensen 
  27. Patrice Munezero
  28. Joud Alkhatib 
  29. Magnus Larsen 
  30. Braah Arrag 
  31. Mads Nielsen 
  32. Jens Larsen 
  33. Ghina Alhayek 
  34. Frederik Petersen 
  35. Cham Alkhatib 
  36. Tobias Olesen 
  37. Mads Toft 
  38. Martin Thomsen 
  39. Tasnim Bardan 
  40. Mads Kjelgaard 
  41. Lasse Larsen 
  42. Mads Christensen 
  43. Malene Nielsen 
  44. Anas Alkhatib 
  45. Natasja Andersen 
  46. Mathias Olesen 
  47. Andreas Pedersen 
  48. Jonas Larsen 
  49. Per Eg 
  50. Rene Thomsen 
  51. Jonas Andreasen 
  52. Rune Pedersen 
  53. Arne Jensen 
  54. Annemarie Jensen 
  55. Steen Aagaard 


Tilmelding

Der er nu lukket for tilmelding! 

Kontakt Bjarne Axelsen på mail eller Messenger.
Mailadressen er
bjarne@9700.dk, mens kontaktnavn på Messenger er Bjarne Axelsen.

Deadline:
Lørdag d. 19. januar 2019 kl. 12:00.
Tilmelding efter deadline accepteres ikke!



BETALING:

200 KRONER FOR ELITESPILLERE.

- Gratis for spillere, der ikke kategoriseres som elitespillere.

- Gratis for alle under 18 år.

- Gratis for spillere med et DBHU Sæsonkontingent.

OBS: DBHU Sæsonkontingent skal tegnes SENEST 30/11 2018
 
 

 
 
Medaljevinderne:
  • 2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Mathias Langbak
  • 2008: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
  • 2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
  • 2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2011: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Peter Madsen
  • 2012: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2014: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Mathias Jacobsen
  • 2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig 
  • 2017: Bjarne Axelsen, Nico Pedersen, Anette Engel/Fredrik L. Bodilsen
  • 2018: Bjarne Axelsen, Mathias Jacobsen, Nico Pedersen/Anette Engel
  • 2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Thony Pierre Restel 




Antal medaljer

  • 13-0-0: Bjarne Axelsen
  • 0-7-4: Anette Engel
  • 0-3-4: Anders Dodensig
  • 0-1-1: Mathias Jacobsen 
  • 0-1-1: Nico Pedersen
  • 0-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen 
  • 0-0-1: Michael Toft Nielsen 
  • 0-0-1: Thony Pierre Restel 
  • 0-0-1: Mathias Langbak
  • 0-0-1: Peter Madsen
  • 0-0-1: Fredrik L. Bodilsen







Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)