Nyheder
2020-06-28
NM 2020 HOLDFINALEN

2020-06-27
DBHU KALENDEREN

2020-06-27
DBHU Ranglisten (29/6 2020)

2020-06-27
DBHU Grand Prix 2020/21 (2)

2020-06-27
DBHU Grand Slam F5 (3 af 5)

2020-06-27
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-06-27
VM 2021: kvalifikation (1 af 5)

2020-06-27
FACTS: SOMMER CUP 2020 (+ statistik 2005-2020)

2020-06-23
VM 2021: kvalifikationen

2020-06-13
FACTS: NM 2020 (V35, U18, U25)

2020-06-13
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
FACTS: NM 2020 ELITE

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifikation 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

FACTS: Påske Cup 2019

2019-04-12


Påske Cup 2019 
Fredag den 12/4 2019



Play off:

Kvartfinaler
Anette Engel - Hamza Soleibi = 1-0
Mohammed Guha - Francis Niyongira = 1-0
Yousef Alhazwani - Khaled Soleibi = 0-1
Grathien Niyonshuti - Mohamad Alian = 1-0


Semifinaler:
Anette Engel - Khaled Soleibi = 2-0
Mohammed Guha - Grathien Niyonshuti = 2-1


Finalen:
Anette Engel - Mohammed Guha = 3-0


Statistik

2005: Bjarne Axelsen - Peter Ørum - Lasse Penning
2006: Bjarne Axelsen - Peter Ørum - Mathias Langbak
2007: Bjarne Axelsen - Rolf Locher - Anette Engel
2008: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen - Nico Lyksholm - Anette Engel
2010: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
2011: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
2012: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
2013: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
2014: Bjarne Axelsen - Mathias Jacobsen - Anders Dodensig
2015: Bjarne Axelsen - Mathias Jacobsen - Anette Engel
2016: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
2017: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig - Michael Toft Nielsen/Anette Engel
2018: Bjarne Axelsen - Nico L. Pedersen - Anders Dodensig/Anette Engel

2019: Anette Engel, Mohammed Guha, Grathien Niyonshuti 

 

Medaljeoversigt:

  • 14-0-0: Bjarne Axelsen
  • 1-6-5: Anette Engel
  • 0-2-0: Nico Lyksholm
  • 0-2-0: Mathias Jacobsen
  • 0-2-0: Peter Ørum
  • 0-1-6: Anders Dodensig
  • 0-1-0: Rolf Locher
  • 0-1-0: Mohammed Guha 
  • 0-0-2: Michael Toft Nielsen
  • 0-0-1: Grathien Niyonshuti 
  • 0-0-1: Lasse Penning
  • 0-0-1: Mathias Langbak
  • 0-0-1: Nicolai Dahl Jeppesen







Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)