Nyheder
2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

2019-08-24
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-24
EM-kvalifikation 2020 (2)

2019-08-24
FACTS: DENMARK OPEN 2019

2019-08-24
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-08-20
INFO: Denmark Open 2019

2019-08-13
DBHU Ranglisten (12/8 2019)

2019-08-12
DM 2020: Kvalifikationen

2019-08-12
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-08-12
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-08-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-08-12
DBHU KALENDEREN

2019-08-05
INFO: Denmark Open 2019

2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

2019-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2019)

2019-06-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-06-05
FACTS: Sommer Cup 2019

2019-06-03
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-29
DM 2020: kvalifikationen

2019-05-29
DBHU KALENDEREN

2019-05-25
EM 2020: kvalifikationen

2019-05-14
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-09
DBHU Ranglisten (1/5 2019)

2019-05-08
DBHU Tour 2019 (4)

2019-05-08
INFO: Herning Masters 2019

2019-05-08
INFO: Sommer Cup 2019

2019-05-08
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-05-02
DBHU KALENDEREN

2019-04-16
DBHU Ranglisten (15/4 2019)

2019-04-12
FACTS: Påske Cup 2019

2019-04-11
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-04-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-26
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2019

2019-03-24
Grathien Niyonshuti vandt U18 Mesterskabet 2019

2019-03-21
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

INFO: Coppa Angela 2019

2019-09-05

   
COPPA ANGELA 2019
Lørdag den 5. oktober 2019 

TABK ARENA
Vestergade 26, 1. T.H.
DK-9700 Brønderslev

OBS: Ikke adgang i udendørs fodtøj!



Tilmelding:
Start 28/8 2019 
Slut 28/9 2019 kl. 12:00.
Det er IKKE muligt at tilmelde sig efter deadline!

Tilmelding til Bjarne Axelsen på mail eller Messenger. 
- Messenger til Bjarne Axelsen.
- Mail: bjarne@9700.dk




Tidsskema:

11:00 Seneste registrering 
11:15 Turneringen starter 
14:00 Play off 
17:00 Ceremoni 


Deltagergebyr: kr. 200,00.

Deltagergebyr skal betales før turneringen. 
Dette kan ske på to måder. 

1/
ved kontooverførsel senest 3/10 2019 så deltagergebyret kan ses på kontoen senest fredag d. 4/10 2019.

2/
ved betaling klokken 10:00 ved registreringen på selve dagen.





Gratis deltagelse:
- Spillere under 18 år.
- Spillere med et DBHU Sæsonkontingent. 
- Spillere, der ikke har DBHU Elitelicens. 







Statistik


ELITE:
(guld, sølv, bronze):

  • 2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
  • 2009: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
  • 2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2011: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2012: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2014: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Abdulrahman Hajabdo
  • 2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Nico Pedersen
  • 2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2019:


Antal vundne medaljer (guld-sølv-bronze):

  • 12-0-0: Bjarne Axelsen
  • 0-9-2: Anette Engel
  • 0-2-5: Anders Dodensig
  • 0-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 0-0-4: Michael Toft Nielsen
  • 0-0-1: Abdulrahman Hajabdo
  • 0-0-1: Nico Pedersen 



Ungdom:
(guld, sølv, bronze):

  • 2007: Mathias Langbak, Anders Dodensig, Nicolai D. Jeppesen
  • 2008: Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen, Nico Lyksholm
  • 2009: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
  • 2010: Anders Dodensig, Nico Lyksholm, Emil Algrensen
  • 2011: Anders Dodensig, Lasse Kristensen, Victor Bodilsen (NM)
  • 2012: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Fredrik Løth Bodilsen
  • 2013: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Rasmus Sund Gade
  • 2014: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
  • 2015: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
  • 2016: Abdulrahman Hajabdo, Robert Emmanuel, Francis Niyongira
  • 2017: Nico Pedersen, Robert Emmanuel, Mohammed Juha
  • 2018: ikke afholdt 
  • 2019:


 

Antal vundne medaljer 
(guld-sølv-bronze):

5-4-0: Anders Dodensig
2-1-0: Mathias Jacobsen
1-1-2: Nico L. Pedersen 
1-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen
1-0-0: Mathias Langbak Christiansen
1-0-0: Abdulrahman Hajabdo
0-1-1: Emil Algrensen
0-2-0: Robert Emmanuel
0-1-0: Lasse Kristensen
0-0-1: Francis Niyongira
0-0-1: Rasmus Sund Gade
0-0-1: Victor Løth Bodilsen
0-0-1: Fredrik Løth Bodilsen
0-0-1: Mohammed Juha





Turneringskomite:
- Bjarne Axelsen (præsident)
- Michael Toft Nielsen (vicepræsident)
- Anette Engel (CFO)

Ved eventuelle spørgsmål kan Bjarne Axelsen kontaktes på mail til bjarne@9700.dk eller via Messenger.







Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)