Nyheder
2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-12
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

2019-08-24
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-24
EM-kvalifikation 2020 (2)

2019-08-24
FACTS: DENMARK OPEN 2019

2019-08-24
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-08-20
INFO: Denmark Open 2019

2019-08-13
DBHU Ranglisten (12/8 2019)

2019-08-12
DM 2020: Kvalifikationen

2019-08-12
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-08-12
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-08-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-08-12
DBHU KALENDEREN

2019-08-05
INFO: Denmark Open 2019

2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

2019-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2019)

2019-06-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-06-05
FACTS: Sommer Cup 2019

2019-06-03
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-29
DM 2020: kvalifikationen

2019-05-29
DBHU KALENDEREN

2019-05-25
EM 2020: kvalifikationen

2019-05-14
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-09
DBHU Ranglisten (1/5 2019)

2019-05-08
DBHU Tour 2019 (4)

2019-05-08
INFO: Herning Masters 2019

2019-05-08
INFO: Sommer Cup 2019

2019-05-08
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-05-02
DBHU KALENDEREN

FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-10-05


Nordjysk Mesterskab 2019 
Lørdag den 5. oktober 2019
TABK Old Arena
Vestergade 26
DK-9700 Brønderslev 


U25:

Guld: Szymon Witulski 
Sølv: Yousef Alhazwani 
Bronze: Grathien Niyonshuti 


V35:

Guld: Bjarne Axelsen 
Sølv: Anette Engel
Bronze: Michael Toft Nielsen 


Elite:

Guld: Bjarne Axelsen 
Sølv: Anette Engel
Bronze: Michael Toft Nielsen 


Play off Elite:


Kvartfinaler:
Bjarne Axelsen - Francis Niyongira = 8-1
Anette Engel - Mohamad Alian = 7-1
Michael T. Nielsen - Szymon Witulski = 9-4
Yousef Alhazwani - Mohammed Guha = 5-7


Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Mohammed Guha = 
5-0, 5-0, 6-2 (3-0)
Anette Engel - Michael T. Nielsen = 
7-4, 7-2, 8-2 (3-0)


Bronzekamp:
Michael Toft Nielsen - Mohammed Guha =
7-0, 5-0 (2-0)


Finalen:
Bjarne Axelsen - Anette Engel =
6-3, 5-0, 7-1, 6-4 (4-0)


Play off U25:

Kvartfinaler:
Yousef Alhazwani - Ahmad Souad = 7-2
Szymon Witulski - Rasmus Gade = 7-2
Mohammed Guha - Francis Niyongira = 7-1
Mohamad Alian - Grathien Niyonshuti = 4-7


Semifinaler:
Yousef Alhazwani - Mohammed Guha =
6-5, 6-4 (2-0)
Szymon Witulski - Grathien Niyonshuti =
6-4, 6-1 (2-0)


Kampen om tredjepladsen:
Grathien Niyonshuti - Mohammed Guha = 
7-4 (1-0)


Finalen:
Yousef Alhazwani - Szymon Witulski =
3-6, 4-6 (0-2)






Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)