Nyheder
2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
FACTS: NM 2020 ELITE

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

FACTS: NM 2020 ELITE

2020-05-16



Nordjysk Mesterskab 2020 Elite

Det nordjyske mesterskab 2020 for elitespillere afholdes lørdag den 30/5 2020.




NM 2020 ELITE
Slutstillingen
  1. Bjarne Axelsen (guld)
  2. Anette Engel (sølv)
  3. Michael Toft Nielsen (bronze)
  4. Grathien Niyonshuti
  5. Francis Niyongira
  6. Szymon Witulski
  7. Mohamad Alian
  8. Hamza Alloufi
  9. Yousef Alhazwani
  10. Boniface Niyonzima
  11. Ahmad Souhad
  12. Henrik Pedersen
  13. Jimmy Bihame
  14. Mads Hansen
  15. Omar Kohlane
  16. Joud Alkhatib
  17. Abdi Majiid
  18. Jakline Kasem
  19. Ahmad Muhammad
  20. Mads Christensen
  21. Mediatrice Nyirahajenimana
  22. Lasse Andersen
  23. Nicklas Christensen
  24. Tobias Sorensen
  25. Frederik Johansen
  26. Magnus Larsen
  27. Jens Larsen
  28. Cham Alkhatib
  29. Jørgen Thomsen
  30. Rasmus Thomsen
  31. Johannes Larsen
  32. Frederik Petersen
  33. Mads Toft
  34. Lasse Larsen
  35. Braah Arrag
  36. Maria Skov
  37. Tasnim Bardan
  38. Rene Thomsen
  39. Mathias Olesen
  40. Ghina Alhayek
  41. Mette Nielsen
  42. Torben Bager
  43. Andreas Pedersen
  44. Steen Aagaard
  45. Aksel Karlsen
  46. Arne Jensen
  47. Robert Juul
  48. Carsten Frandsen
  49. Annemarie Jensen




Medaljestatistik
Samtlige NM-kategorier:


  • 41 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 17 - 17 - 5: Anette Engel
  • 12 - 10 - 5: Anders Dodensig
  • 5 - 7 - 13: Michael Toft Nielsen
  • 2 - 2 - 3: Nico Pedersen 
  • 2 - 2 - 1: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 2 - 1 - 0: Szymon Witulski 
  • 1 - 5 - 3: Mathias Jacobsen
  • 1 - 4 - 0: Emil Algrensen
  • 1 - 1 - 0: Kenneth Nielsen
  • 1 - 1 - 0: Carsten Nielsen
  • 1 - 0 - 0: Jacob Gade
  • 0 - 3 - 2: Mads L. Bodilsen 
  • 0 - 3 - 1: Fredrik L. Bodilsen 
  • 0 - 3 - 0: Rose Augustin 
  • 0 - 3 - 0: Peter Ørum 
  • 0 - 2 - 4: Lasse Kristensen
  • 0 - 2 - 1: Grathien Niyonshuti 
  • 0 - 2 - 1: Alexander Juhl Nielsen 
  • 0 - 2 - 1: Victor Bodilsen
  • 0 - 2 - 1: Mathias Langbak Christiansen
  • 0 - 2 - 1: Elise Algrensen
  • 0 - 1 - 3: Thony Pierre Restel
  • 0 - 1 - 3: Lis Engel
  • 0 - 1 - 2: Robert Emmanuel 
  • 0 - 1 - 2: Jess Jensen
  • 0 - 1 - 1: Inger Algrensen
  • 0 - 1 - 1: Yousef Alhazwani 
  • 0 - 1 - 1: Francis Niyongira
  • 0 - 1 - 0: William L. Bodilsen
  • 0 - 1 - 0: Mediatrice Nyirahajenimana
  • 0 - 1 - 0: Nicolai Brix Hansen
  • 0 - 1 - 0: Mohammed Sanjakdar
  • 0 - 1 - 0: Mie Dodensig
  • 0 - 0 - 4: Nour Dalal
  • 0 - 0 - 3: Frederik Kristensen
  • 0 - 0 - 2: Kim Pedersen
  • 0 - 0 - 2: Tobias Kristensen
  • 0 - 0 - 2: Lasse Penning
  • 0 - 0 - 1: Mohammed Guha 
  • 0 - 0 - 1: Mohamad Alian  
  • 0 - 0 - 1: Mohamad Dalal
  • 0 - 0 - 1: Jennifer Mbabazi
  • 0 - 0 - 1: Rasmus Sund Gade
  • 0 - 0 - 1: Anders Peter Graven Holt
  • 0 - 0 - 1: Andreas Jensen
  • 0 - 0 - 1: Emil Øland
  • 0 - 0 - 1: Berthram Jellesen
  • 0 - 0 - 1: Ida Dodensig
  • 0 - 0 - 1: Steen Sundbro
  • 0 - 0 - 1: Erik Jespersen


Nordjysk Mesterskab ELITE:
2004: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
2005: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
2006: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Mathias Langbak
2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Berthram Jellesen
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2011: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2012: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2014: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2016: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nico Pedersen
2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen



Medaljestatistik ELITE:

  • 17 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 0 - 9 - 5: Anette Engel
  • 0 - 5 - 2: Anders Dodensig
  • 0 - 3 - 0: Peter Ørum
  • 0 - 0 - 3: Michael Toft Nielsen 
  • 0 - 0 - 2: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 0 - 0 - 2: Lasse Penning
  • 0 - 0 - 1: Nico Pedersen 
  • 0 - 0 - 1: Mathias Langbak
  • 0 - 0 - 1: Berthram Jellesen


Nordjysk Mesterskab Ungdom:

2007: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2008: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2009: Nico Lyksholm, Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Lasse Kristensen
2011: Anders Dodensig, Lasse Kristensen, Victor Bodilsen
2012: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Fredrik L. Bodilsen
2013: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Rasmus Sund Gade
2014: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Kim Pedersen
2015: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2016: Anders Dodensig, Mohammed Sanjakdar, Nour Dalal
2017: Anders Dodensig, Robert Emmanuel, Nour Dalal
2018: Szymon Witulski, Grathien Niyonsuti, Mohamad Alian
2019: Szymon Witulski, Yousef Alhazwani, Grathien Niyonshuti
2020 U18:
2020 U25:




Nordjysk Mesterskab Veteran:

2008: Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen, Steen Sundbro
2009: Carsten Nielsen, Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen
2010: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Jess Jensen
2011: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads L. Bodilsen
2012: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads L. Bodilsen
2013: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Erik Jespersen
2014: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Thony Pierre Restel
2015: Bjarne Axelsen, Thony Pierre Restel, Michael Toft Nielsen
2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2020:


Nordjysk Mesterskab Hold:


2010


GULD: Fremad Eagles Bordhockey
 
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)

Nr. 2: Team Algrensen
 
(Emil Algrensen, Jess Jensen, Elise Algrensen, Inger Algrensen)

Nr. 3: Team Lasse
 
(Lasse Kristensen, Kim Pedersen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)


2011


GULD: Pink Elephants 

(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen, Jacob Gade)


Nr. 2: Team Shell 
(Mads Bodilsen, Mathias Langbak, Victor Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik Bodilsen)


Nr. 3: Shooting Stars 
(Lasse Kristensen, Mathias Jacobsen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)


2012


GULD: Pink Elephants
 
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)


Nr. 2: Team Shell 
(Mads L. Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik L. Bodilsen, Nicolai Brix Hansen)


Nr. 3: Team Wild Wild West 
(Mathias Jacobsen, Anders Graven Holt, Andreas Jensen, Emil Oland)


2017

GULD: BHK Saksen
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen, Nico Pedersen) 

Nr. 2: Team Shell 
(Mads L. Bodilsen, Fredrik L. Bodilsen, William L. Bodilsen) 

Nr. 3: Bordcookies 
(Yousef Alhazwani, Nour Dalal, Robert Emmanuel, Mohammad Dalal) 




Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)