Nyheder
2020-08-04
DBHU KALENDEREN

2020-08-04
DBHU Ranglisten (5/8 2020)

2020-08-04
DBHU Grand Prix 2020 2021 (3)

2020-08-04
FACTS: Coppa Angela 2020

2020-07-26
INFO: Vendsyssel Masters 2021

2020-07-16
DM 2022 i SKANDERBORG

2020-07-16
DM 2021: kvalifikationen

2020-07-05
DBHU Sæsonkontingent 2020 2021

2020-06-28
NM 2020 HOLDFINALEN

2020-06-27
DBHU KALENDEREN

2020-06-27
DBHU Ranglisten (29/6 2020)

2020-06-27
DBHU Grand Prix 2020/21 (2)

2020-06-27
DBHU Grand Slam F5 (3 af 5)

2020-06-27
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-06-27
VM 2021: kvalifikation (1 af 5)

2020-06-27
FACTS: SOMMER CUP 2020 (+ statistik 2005-2020)

2020-06-23
VM 2021: kvalifikationen

2020-06-13
FACTS: NM 2020 (V35, U18, U25)

2020-06-13
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

FACTS: SOMMER CUP 2020 (+ statistik 2005-2020)

2020-06-27



Sommer Cup 2020
Lørdag den 27. juni 2020 


Semifinaler - ELITE:

Bjarne Axelsen - Szymon Witulski = 3-0
(5-2, 5-1, 6-2)


Anette Engel - Michael Toft Nielsen = 3-0
(7-1, 8-4, 6-2)


Kampen om tredjepladsen:

Michael Toft Nielsen - Szymon Witulski = 0-2
(6-7, 5-6)


Finalen:

Bjarne Axelsen - Anette Engel = 3-0
(6-3, 7-4, 7-0)


U18-finalen:

Szymon Witulski - Mohamad Alian = 2-0
6-1, 6-1)



STATISTIK:

Elitemedaljer

  • 2005: Bjarne Axelsen - Mathias Langbak - Jan Berggren Jensen
  • 2006: Bjarne Axelsen - Jan Berggren Jensen - Lasse Penning
  • 2007: Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen - Anette Engel
  • 2008: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
  • 2009: Bjarne Axelsen - Berthram Jellesen - Anette Engel
  • 2010: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig - Anette Engel
  • 2011: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
  • 2012: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
  • 2013: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
  • 2014: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig - Anette Engel
  • 2015: Bjarne Axelsen - Mathias Jacobsen - Anette Engel
  • 2016: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
  • 2017: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Nico Pedersen
  • 2018: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
  • 2019: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Szymon Witulski/Francis Niyongira 
  • 2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Szymon Witulski



Medaljeranglisten Elite:

  • 16 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 0 - 9 - 5: Anette Engel
  • 0 - 2 - 3: Anders Dodensig
  • 0 - 1 - 3: Michael Toft Nielsen
  • 0 - 1 - 1: Jan Berggren Jensen
  • 0 - 1 - 0: Mathias Jacobsen
  • 0 - 1 - 0: Berthram Jellesen
  • 0 - 1 - 0: Mathias Langbak
  • 0 - 0 - 2: Szymon Witulski 
  • 0 - 0 - 1: Francis Niyongira 
  • 0 - 0 - 1: Nico Pedersen 
  • 0 - 0 - 1: Lasse Penning



Medaljer - Ungdom:

  • 2005: Mathias Langbak - Jan Berggren Jensen - Claus Riis
  • 2006: Lasse Penning - Jan Berggren Jensen - Berthram Jellesen
  • 2007: Anders Dodensig - Jan Berggren Jensen - Nicolai D. Jeppesen
  • 2008: Anders Dodensig - Nico Lyksholm - Nicolai D. Jeppesen
  • 2009: Nico Lyskholm - Anders Dodensig - Nicolai D. Jeppesen
  • 2010: Anders Dodensig - Emil Algrensen - Kim Pedersen
  • 2011: Anders Dodensig - Lasse Kristensen - Fredrik Bodilsen
  • 2012: Anders Dodensig - Mathias Jacobsen - Anders Graven Holt
  • 2013: Mathias Jacobsen - Anders Dodensig - Emil Algrensen
  • 2014: Anders Dodensig - Mathias Jacobsen - Kim Pedersen
  • 2015: Mathias Jacobsen - Anders Dodensig
  • 2016: Nour Dalal, Robert Emmanuel, Abdulrahman Hajabdo
  • 2017: Nico Pedersen - Fredrik L. Bodilsen - Mohammad Dalal
  • 2018: ikke afholdt
  • 2019: Szymon Witulski - Francis Niyongira - Mohamad Alian 
  • 2020: Szymon Witulski, Mohamad Alian, Francis Niyongira 




Medaljeranglisten Ungdom: 

  • 6-3-0: Anders Dodensig
  • 2-2-0: Mathias Jacobsen
  • 2-1-0: Nico Pedersen
  • 2-0-0: Szymon Witulski 
  • 1-0-0: Lasse Penning
  • 1-0-0: Nour Dalal
  • 1-0-0: Mathias Langbak Christiansen
  • 0-3-0: Jan Berggren Jensen
  • 0-1-1: Mohamad Alian 
  • 0-1-1: Emil Algrensen
  • 0-1-1: Fredrik L. Bodilsen 
  • 0-1-1: Francis Niyongira 
  • 0-1-0: Lasse Kristensen
  • 0-1-0: Robert Emmanuel
  • 0-0-3: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 0-0-2: Kim Pedersen 
  • 0-0-1: Anders Peter Graven Holt
  • 0-0-1: Mohammad Dalal 
  • 0-0-1: Berthram Jellesen
  • 0-0-1: Claus Riis
  • 0-0-1: Abdulrahman Hajabdo






Brønderslev, onsdag d. 27/6 2020














Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)