Nyheder
2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

STATISTIK: DM DOUBLE 2008-2021

2021-05-07


DM DOUBLE:

Danske Mestre:

  • 2008: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Kharosh Torpedo)
  • 2009: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Palmen & Flamingoen)
  • 2010: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
  • 2011: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Gladiatorerne)
  • 2012: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)
  • 2013: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)
  • 2014: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
  • 2015: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
  • 2016: Bjarne Axelsen og Anette Engel (WWBAD)
  • 2017: Bjarne Axelsen og Anette Engel (BHK Saksen)
  • 2018: Bjarne Axelsen og Anette Engel (BHK Saksen)
  • 2019: Bjarne Axelsen og Anette Engel (WWBAD)
  • 2020: Bjarne Axelsen og Mathias Jacobsen (TABK)
  • 2021: Bjarne Axelsen og Mathias Jacobsen (TABK)




Sølvvindere:

  • 2008: Anders Dodensig, Berthram Jellesen og Michael Toft Nielsen (Nissebanden)
  • 2009: Anders Dodensig og Michael Toft Nielsen (Chili Pucks)
  • 2010: Anette Engel og Elise Algrensen (Girl Power)
  • 2011: Anders Dodensig og Alexander Juhl Nielsen (Dobbelt A)
  • 2012: Anders Dodensig og Alexander Juhl Nielsen (Dobbelt A)
  • 2013: Mathias Jacobsen og Michael T. Nielsen (Blue & Orange M&M's)
  • 2014: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Brønderslev Eagles)
  • 2015: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Eagles without fear)
  • 2016: Mads L. Bodilsen, Fredrik L. Bodilsen, William L. Bodilsen (Bodilsen)
  • 2017: Nour Dalal og Mohammed Dalal (Bordhockey Babies)
  • 2018: Nour Dalal og Mohammed Juha (Oh My God)
  • 2019: Szymon Witulski og Grathien Niyonshuti (BEST BROS)
  • 2020: Anette Engel og Grathien Niyonshuti (Fremad Eagles)
  • 2021: Anette Engel og Robert Ndayishimiye (BHK Saksen)



Bronzevindere:

  • 2008: Kristian Dall og Steen Lee Mortensen (Team Bärchen)
  • 2009: Nicolai Dahl Jeppesen, Nico Lyksholm og Victor Løth Bodilsen (Hashibrødrene)
  • 2010: Emil Algrensen og Jess Jensen (Team Far & Søn)
  • 2011: Lasse Kristensen og Frederik Kristensen (Super Kids)
  • 2012: Michael Toft Nielsen og Mathias Jacobsen (MM Whirlpool)
  • 2013: Emil Algrensen og Kim Pedersen (The Monkeys)
  • 2014: Anders Peter Graven Holt og Andreas Jensen (AA Batterier)
  • 2015: Michael Toft Nielsen og Thony Pierre Restel (Kältestarre 83)
  • 2016: Nour Dalal og Mohammed Dallal (Bordhockey Babies)
  • 2017: Robert Emmanuel og Yousef Alhazwani (The Frozen Fire)
  • 2018: Francis Niyongira og Grathien Niyonsuti (BHK Congo)
  • 2019: Mohammed Guha og Mohamad Alian (TABK)
  • 2020: Mohamad Alian og Yousef Alhazwani (My)
  • 2021: Mohamad Alian og Yousef Alhazwani (My)




Medaljefordeling 
(guld-sølv-bronze)

  • 14-0-0: Bjarne Axelsen 
  • 9-5-0: Anette Engel
  • 3-4-0: Anders Dodensig
  • 2-3-1: Mathias Jacobsen
  • 0-3-2: Michael Toft Nielsen
  • 0-2-1: Nour Dalal
  • 0-2-1: Grathien Niyonshuti
  • 0-2-0: Alexander Juhl Nielsen
  • 0-1-1: Robert Emmanuel
  • 0-1-1: Mohammed Dallal
  • 0-1-1: Mohammed Guha
  • 0-1-0: Szymon Witulski 
  • 0-1-0: Fredrik Løth Bodilsen
  • 0-1-0: Mads Løth Bodilsen
  • 0-1-0: William Løth Bodilsen
  • 0-1-0: Elise Algrensen
  • 0-1-0: Berthram Jellesen
  • 0-0-3: Mohamad Alian
  • 0-0-3: Yousef Alhazwani
  • 0-0-2: Emil Algrensen
  • 0-0-1: Francis Niyongira
  • 0-0-1: Thony Pierre Restel
  • 0-0-1: Kristian Dall
  • 0-0-1: Steen Lee Mortensen
  • 0-0-1: Nico Lyksholm
  • 0-0-1: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 0-0-1: Victor Løth Bodilsen
  • 0-0-1: Jess Jensen
  • 0-0-1: Lasse Kristensen
  • 0-0-1: Frederik Kristensen
  • 0-0-1: Kim Pedersen
  • 0-0-1: Anders Peter Graven Holt
  • 0-0-1: Andreas Jensen









Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)