Nyheder
2021-10-11
NM 2021: Guldvinderne

2021-10-11
FACTS: Efterårs Cup 2021

2021-10-11
NM 2021 Holdfinalen (facts)

2021-10-10
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-09-30
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2021

2021-09-20
Idrætsmesse i Brønderslev Midtby

2021-09-18
INFO: Danish Masters 2021

2021-09-18
DBHU KALENDEREN

2021-09-18
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-08-26
INFO: DBHU Super Cuppen 2021

2021-08-25
FACTS: Coppa Angela 2021 (NM21)

2021-08-24
TURNERINGSARRANGØR?

2021-08-23
EM-KVALIFIKATIONEN 2022

2021-08-21
DBHU Ranglisten (22/8 2021)

2021-08-21
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (4 af 5)

2021-08-21
FACTS: Denmark Open 2021

2021-08-18
DM 2022: KVALIFIKATION (opdateret)

2021-08-17
Er du klar til at arrangere?

2021-08-14
INFO: Denmark Open 2021

2021-07-18
DBHU KALENDEREN

2021-06-26
DBHU Ranglisten (1/7 2021)

2021-06-26
DBHU Ranglisten (28/6 2021)

2021-06-26
STATISTIK: DM 2004-2021

2021-06-26
DBHU HOLDFINALEN 2021

2021-06-26
FACTS: Sommer Cup 2021

2021-06-26
DBHU Grand Slam F5 2021 (3 af 5)

2021-06-15
150 DBHU Grand Prix-guld i træk! (Interview med Bjarne Axelsen)

2021-06-12
DBHU Ranglisten (14/6 2021)

2021-06-12
DBHU Grand Prix 2021/22 (1)

2021-06-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (2 af 5)

2021-06-07
INFO: Sommer Cup 2021

2021-06-07
FACTS: Vendsyssel Masters 2021

2021-06-05
DM 2023 Elite: valg af turneringsby

2021-06-02
DBHU KALENDEREN

2021-06-02
DM 2022: kvalifikation

2021-05-31
FOTOS: DM 2021 Elite

2021-05-31
DM 2021 - Podiefoto

2021-05-31
Bjarne Axelsen vandt DM 2021 Elite

2021-05-31
STATISTIK: DM 2004-2021

2021-05-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (1 af 5)

2021-05-29
DBHU Ranglisten (31/5 2021)

2021-05-29
DBHU Grand Prix 2020/21 (7)

2021-05-29
VM-kvalifikation 2020 2021 (4 af 4)

2021-05-17
Bordhockey er genstartet (artikel)

2021-05-15
DM 2021 Double (facts)

2021-05-08
DM 2021 U25 (facts)

2021-05-07
STATISTIK: DM DOUBLE 2008-2021

2021-05-05
STATISTIK: DM JUNIOR 2004-2021

FACTS: Coppa Angela 2021 (NM21)

2021-08-25


Coppa Angela 2021
Lørdag den 18. september 2021
Radio 101,2 FM
Algade 32
DK-9700 Brønderslev

Turneringen fungerer samtidig som NM 2021.
Turneringen tilhører DBHU Silver League, hvilket er det næsthøjeste niveau på DBHU Ranglisten.
Der spilles derfor ikke om præmier i denne turnering men om æren.



Resultater

Semifinaler
Bjarne Axelsen - Robert Ndayishimiye = 3-0
5-1, 5-2, 6-0)


Anette Engel - Szymon Piotr Witulski = 3-0
(7-1, 5-3, 6-0)
 

Bronzekampen
Szymon Piotr Witulski - Robert Ndayishimiye = 2-0
(5-1, 4-2)


Finalen
Bjarne Axelsen - Anette Engel 3-0
(6-0, 5-2, 8-3)


B-finalen
Mohamad Alian - Yousef Alhazwani = 1-0 (4-0)



Top 3



Finalen



Ungdomsfinalisterne


Før turneringen:

Der er nu lukket for tilmelding!

Tilmelding skal foregå skriftligt på mail eller sms.

Tilmelding åbnes 4/9 2021 kl. 12:00.
Tilmelding lukkes 11/9 2021 kl. 12:00.

Det er ikke muligt at tilmelde sig efter deadline.

Mail: bjarne@9700.dk
SMS: 28344340

Send en besked med dit fulde navn på mail eller sms indenfor ovennævnte tidsrum.



Tidsskema (provisorisk)
09:45 Information om turneringssystem m.m.
10:00 Turneringen starter
13:00 Play off
16:00 Oprydning
16:30 Fællesspisning for de interesserede
Ungdomskategorien spilles som play off for de 4 bedste U25-spillere fra den åbne round robin.




Statistik
Coppa Angela 2007-2021



ELITE:
(guld, sølv, bronze):

2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2011: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2012: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2014: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Abdulrahman Hajabdo
2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Nico Pedersen
2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Szymon Witulski
2021: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Szymon Witulski


Antal vundne medaljer
(guld-sølv-bronze):

15-0-0: Bjarne Axelsen
0-12-2: Anette Engel
0-2-5: Anders Dodensig
0-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen
0-0-5: Michael Toft Nielsen
0-0-2: Szymon Witulski
0-0-1: Abdulrahman Hajabdo
0-0-1: Nico Pedersen 




Ungdom:
(guld, sølv, bronze):

2007: Mathias Langbak, Anders Dodensig, Nicolai D. Jeppesen
2008: Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen, Nico Lyksholm
2009: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2010: Anders Dodensig, Nico Lyksholm, Emil Algrensen
2011: Anders Dodensig, Lasse Kristensen, Victor Bodilsen (NM)
2012: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Fredrik Løth Bodilsen
2013: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Rasmus Sund Gade
2014: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2015: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2016: Abdulrahman Hajabdo, Robert Emmanuel, Francis Niyongira
2017: Nico Pedersen, Robert Emmanuel, Mohammed Juha
2018: ikke afholdt 
2019: ikke afholdt
2020: ikke afholdt
2021: Szymon Witulski, Robert Emmanuel, Mohamad Alian





 

Antal vundne medaljer 
(guld-sølv-bronze):

5-4-0: Anders Dodensig
2-1-0: Mathias Jacobsen
1-1-2: Nico L. Pedersen 
1-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen
1-0-0: Szymon Witulski
1-0-0: Mathias Langbak Christiansen
1-0-0: Abdulrahman Hajabdo
0-1-1: Emil Algrensen
0-3-0: Robert Emmanuel
0-1-0: Lasse Kristensen
0-0-1: Mohamad Alian
0-0-1: Francis Niyongira
0-0-1: Rasmus Sund Gade
0-0-1: Victor Løth Bodilsen
0-0-1: Fredrik Løth Bodilsen
0-0-1: Mohammed Juha








Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2021 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)