Nyheder
2021-10-11
NM 2021: Guldvinderne

2021-10-11
FACTS: Efterårs Cup 2021

2021-10-11
NM 2021 Holdfinalen (facts)

2021-10-10
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-09-30
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2021

2021-09-20
Idrætsmesse i Brønderslev Midtby

2021-09-18
INFO: Danish Masters 2021

2021-09-18
DBHU KALENDEREN

2021-09-18
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-08-26
INFO: DBHU Super Cuppen 2021

2021-08-25
FACTS: Coppa Angela 2021 (NM21)

2021-08-24
TURNERINGSARRANGØR?

2021-08-23
EM-KVALIFIKATIONEN 2022

2021-08-21
DBHU Ranglisten (22/8 2021)

2021-08-21
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (4 af 5)

2021-08-21
FACTS: Denmark Open 2021

2021-08-18
DM 2022: KVALIFIKATION (opdateret)

2021-08-17
Er du klar til at arrangere?

2021-08-14
INFO: Denmark Open 2021

2021-07-18
DBHU KALENDEREN

2021-06-26
DBHU Ranglisten (1/7 2021)

2021-06-26
DBHU Ranglisten (28/6 2021)

2021-06-26
STATISTIK: DM 2004-2021

2021-06-26
DBHU HOLDFINALEN 2021

2021-06-26
FACTS: Sommer Cup 2021

2021-06-26
DBHU Grand Slam F5 2021 (3 af 5)

2021-06-15
150 DBHU Grand Prix-guld i træk! (Interview med Bjarne Axelsen)

2021-06-12
DBHU Ranglisten (14/6 2021)

2021-06-12
DBHU Grand Prix 2021/22 (1)

2021-06-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (2 af 5)

2021-06-07
INFO: Sommer Cup 2021

2021-06-07
FACTS: Vendsyssel Masters 2021

2021-06-05
DM 2023 Elite: valg af turneringsby

2021-06-02
DBHU KALENDEREN

2021-06-02
DM 2022: kvalifikation

2021-05-31
FOTOS: DM 2021 Elite

2021-05-31
DM 2021 - Podiefoto

2021-05-31
Bjarne Axelsen vandt DM 2021 Elite

2021-05-31
STATISTIK: DM 2004-2021

2021-05-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (1 af 5)

2021-05-29
DBHU Ranglisten (31/5 2021)

2021-05-29
DBHU Grand Prix 2020/21 (7)

2021-05-29
VM-kvalifikation 2020 2021 (4 af 4)

2021-05-17
Bordhockey er genstartet (artikel)

2021-05-15
DM 2021 Double (facts)

2021-05-08
DM 2021 U25 (facts)

2021-05-07
STATISTIK: DM DOUBLE 2008-2021

2021-05-05
STATISTIK: DM JUNIOR 2004-2021

STATISTIK: NM 2004-2021

2021-09-18


Medaljestatistik
Samtlige NM-kategorier:


  • 45 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 19 - 19 - 5: Anette Engel
  • 12 - 10 - 5: Anders Dodensig
  • 6 - 7 - 14: Michael Toft Nielsen
  • 4 - 4 - 1: Szymon Witulski 
  • 3 - 5 - 3: Mathias Jacobsen
  • 2 - 4 - 0: Emil Algrensen
  • 2 - 2 - 3: Nico Pedersen 
  • 2 - 2 - 1: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 1 - 1 - 0: Kenneth Nielsen
  • 1 - 1 - 0: Carsten Nielsen
  • 1 - 0 - 4: Nour Dalal
  • 1 - 0 - 0: Jacob Gade
  • 0 - 4 - 2: Grathien Niyonshuti 
  • 0 - 3 - 2: Mads L. Bodilsen 
  • 0 - 3 - 1: Fredrik L. Bodilsen 
  • 0 - 3 - 0: Rose Augustin 
  • 0 - 3 - 0: Peter Ørum 
  • 0 - 2 - 4: Lasse Kristensen
  • 0 - 2 - 3: Mohamad Alian
  • 0 - 2 - 2: Robert Emmanuel Ndayishimiye
  • 0 - 2 - 1: Yousef Alhazwani
  • 0 - 2 - 1: Francis Niyongira
  • 0 - 2 - 1: Alexander Juhl Nielsen 
  • 0 - 2 - 1: Victor Bodilsen
  • 0 - 2 - 1: Mathias Langbak Christiansen
  • 0 - 2 - 1: Elise Algrensen
  • 0 - 1 - 3: Thony Pierre Restel
  • 0 - 1 - 3: Lis Engel 
  • 0 - 1 - 2: Jess Jensen
  • 0 - 1 - 1: Inger Algrensen
  • 0 - 1 - 0: Malik Masoud
  • 0 - 1 - 0: William Løth Bodilsen
  • 0 - 1 - 0: Mediatrice Nyirahajenimana
  • 0 - 1 - 0: Nicolai Brix Hansen
  • 0 - 1 - 0: Mohammed Sanjakdar
  • 0 - 1 - 0: Mie Dodensig
  • 0 - 0 - 3: Frederik Kristensen
  • 0 - 0 - 2: Kim Pedersen
  • 0 - 0 - 2: Tobias Kristensen
  • 0 - 0 - 2: Lasse Penning
  • 0 - 0 - 2: Henrik Pedersen
  • 0 - 0 - 2: Lasse Olsen
  • 0 - 0 - 2: Michael Pedersen
  • 0 - 0 - 1: Mohammed Guha 
  • 0 - 0 - 1: Mohamad Dalal
  • 0 - 0 - 1: Jennifer Mbabazi
  • 0 - 0 - 1: Rasmus Sund Gade
  • 0 - 0 - 1: Anders Peter Graven Holt
  • 0 - 0 - 1: Andreas Jensen
  • 0 - 0 - 1: Emil Øland
  • 0 - 0 - 1: Berthram Jellesen
  • 0 - 0 - 1: Ida Dodensig
  • 0 - 0 - 1: Steen Sundbro
  • 0 - 0 - 1: Erik Jespersen
  • 0 - 0 - 1: Jess Bisgaard
  • 0 - 0 - 1: Frank Hansen


Nordjysk Mesterskab ELITE:
2004: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
2005: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
2006: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Mathias Langbak
2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Berthram Jellesen
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2011: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2012: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2014: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2016: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nico Pedersen
2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2021: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Szymon Witulski



Medaljestatistik ELITE:

  • 18-0-0: Bjarne Axelsen
  • 0-10-5: Anette Engel
  • 0-5-2: Anders Dodensig
  • 0-3-0: Peter Ørum
  • 0-0-3: Michael Toft Nielsen 
  • 0-0-2: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 0-0-2: Lasse Penning
  • 0-0-1: Szymon Witulski
  • 0-0-1: Nico Pedersen 
  • 0-0-1: Mathias Langbak
  • 0-0-1: Berthram Jellesen


Nordjysk Mesterskab Ungdom:

2007: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2008: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2009: Nico Lyksholm, Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Lasse Kristensen
2011: Anders Dodensig, Lasse Kristensen, Victor Bodilsen
2012: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Fredrik L. Bodilsen
2013: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Rasmus Sund Gade
2014: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Kim Pedersen
2015: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2016: Anders Dodensig, Mohammed Sanjakdar, Nour Dalal
2017: Anders Dodensig, Robert Emmanuel, Nour Dalal
2018: Szymon Witulski, Grathien Niyonsuti, Mohamad Alian
2019: Szymon Witulski, Yousef Alhazwani, Grathien Niyonshuti 
2020 U18: Szymon Witulski, Grathien Niyonshuti, Mohamad Alian
2020 U25: Mathias Jacobsen, Szymon Witulski, Grathien Niyonshuti
2021 U25: Szymon Witulski, Robert Emmanuel, Mohamad Alian




Nordjysk Mesterskab Veteran:

  • 2008: Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen, Steen Sundbro
  • 2009: Carsten Nielsen, Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen
  • 2010: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Jess Jensen
  • 2011: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads L. Bodilsen
  • 2012: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads L. Bodilsen
  • 2013: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Erik Jespersen
  • 2014: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Thony Pierre Restel
  • 2015: Bjarne Axelsen, Thony Pierre Restel, Michael Toft Nielsen
  • 2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2021:




Nordjysk Mesterskab Hold:


2010


GULD: Fremad Eagles Bordhockey
 
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)

Nr. 2: Team Algrensen
 
(Emil Algrensen, Jess Jensen, Elise Algrensen, Inger Algrensen)

Nr. 3: Team Lasse
 
(Lasse Kristensen, Kim Pedersen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)


2011


GULD: Pink Elephants 

(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen, Jacob Gade)


Nr. 2: Team Shell 
(Mads Bodilsen, Mathias Langbak, Victor Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik Bodilsen)


Nr. 3: Shooting Stars 
(Lasse Kristensen, Mathias Jacobsen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)


2012


GULD: Pink Elephants
 
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)


Nr. 2: Team Shell 
(Mads L. Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik L. Bodilsen, Nicolai Brix Hansen)


Nr. 3: Team Wild Wild West 
(Mathias Jacobsen, Anders Graven Holt, Andreas Jensen, Emil Oland)


2017

GULD: BHK Saksen
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen, Nico Pedersen) 

Nr. 2: Team Shell 
(Mads L. Bodilsen, Fredrik L. Bodilsen, William L. Bodilsen) 

Nr. 3: Bordcookies 
(Yousef Alhazwani, Nour Dalal, Robert Emmanuel, Mohammad Dalal) 


2020

GULD: TABK ELITE
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen, Emil Algrensen) 

Nr. 2: TABK U18
(Szymon Witulski, Mohamad Alian, Francis Niyongira, Grathien Niyonshuti)

Nr. 3: Evolution Aalborg 
(Jess Bisgaard, Lasse Olsen, Henrik Pedersen, Michael Pedersen)



2021

GULD: TABK ELITE
(Bjarne Axelsen, Mathias Jacobsen, Nour Dalal, Anette Engel)

Nr. 2: TABK U25
(Szymon Witulski, Mohamad Alian, Yousef Alhazwani, Malik Masoud)

Nr. 3: Evolution Aalborg 
(Lasse Olsen, Henrik Pedersen, Michael Pedersen, Frank Hansen)






Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2021 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)