Nyheder
2022-11-30
DBHU KALENDEREN

2022-11-27
FACTS: TABK Grand Prix 2022

2022-11-26
DBHU Challenge Tour 22/23

2022-11-12
VM-kvalifikation 2023 (slutstilling)

2022-11-12
DBHU Grand Slam 2022 (4 af 4)

2022-11-12
FACTS: Danish Masters 2022

2022-10-30
FACTS: Efterårs Cup 2022

2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20


DM 2022 Double
Lørdag den 4. juni 2022
Søndergades Skole
Søndergade 40
DK-9700 Brønderslev




RESULTATER

1. TABK (Guld)
2. Bordhockey Babies (Sølv)
3. Burro (Bronze)
4. Hokus Pokus
5. Søndergades Skole 1
6. Søndergades Skole 2


TABK (Bjarne Axelsen, Anette Engel)
Bordhockey Babies (Nour Dalal, Mohamad Dalal)
Burro (Havin Kasem, Alex Emanuel Latorre)
Hokus Pokus (Grathien Niyonshuti, Robert Ndayishimiye)
Søndergades Skole 1 (Mustafa Kasem, Shahm Nahhas)
Søndergades Skole 2 (Liam Nielsen, Ebraheem Alkhateeb)


Finalen: 
TABK - Bordhockey Babies = 5-1

  • Bjarne Axelsen - Mohamad Dalal = 3-1
  • Anette Engel - Nour Dalal = 3-0
  • Bjarne Axelsen - Nour Dalal = 3-2
  • Anette Engel - Mohamad Dalal = 2-3
  • Anette Engel - Mohamad Dalal = 3-0
  • Bjarne Axelsen - Nour Dalal = 3-2

5-1


TILMELDING:

Tilmelding på bjarne@9700.dk eller sms til 28344340 senest 28. maj 2022 kl. 12:00.

Turneringen spilles på Søndergades Skole i Brønderslev med start kl. 11:00.


STATISTIK - DM DOUBLE:


Danske Mestre:

  • 2008: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Kharosh Torpedo)
  • 2009: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Palmen & Flamingoen)
  • 2010: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
  • 2011: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Gladiatorerne)
  • 2012: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)
  • 2013: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)
  • 2014: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
  • 2015: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
  • 2016: Bjarne Axelsen og Anette Engel (WWBAD)
  • 2017: Bjarne Axelsen og Anette Engel (BHK Saksen)
  • 2018: Bjarne Axelsen og Anette Engel (BHK Saksen)
  • 2019: Bjarne Axelsen og Anette Engel (WWBAD)
  • 2020: Bjarne Axelsen og Mathias Jacobsen (TABK)
  • 2021: Bjarne Axelsen og Mathias Jacobsen (TABK)
  • 2022:

Sølvvindere:

  • 2008: Anders Dodensig, Berthram Jellesen og Michael Toft Nielsen (Nissebanden)
  • 2009: Anders Dodensig og Michael Toft Nielsen (Chili Pucks)
  • 2010: Anette Engel og Elise Algrensen (Girl Power)
  • 2011: Anders Dodensig og Alexander Juhl Nielsen (Dobbelt A)
  • 2012: Anders Dodensig og Alexander Juhl Nielsen (Dobbelt A)
  • 2013: Mathias Jacobsen og Michael T. Nielsen (Blue & Orange M&M's)
  • 2014: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Brønderslev Eagles)
  • 2015: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Eagles without fear)
  • 2016: Mads L. Bodilsen, Fredrik L. Bodilsen, William L. Bodilsen (Bodilsen)
  • 2017: Nour Dalal og Mohammed Dalal (Bordhockey Babies)
  • 2018: Nour Dalal og Mohammed Juha (Oh My God)
  • 2019: Szymon Witulski og Grathien Niyonshuti (BEST BROS)
  • 2020: Anette Engel og Grathien Niyonshuti (Fremad Eagles)
  • 2021: Anette Engel og Robert Ndayishimiye (BHK Saksen)
  • 2022:



Bronzevindere:

  • 2008: Kristian Dall og Steen Lee Mortensen (Team Bärchen)
  • 2009: Nicolai Dahl Jeppesen, Nico Lyksholm og Victor Løth Bodilsen (Hashibrødrene)
  • 2010: Emil Algrensen og Jess Jensen (Team Far & Søn)
  • 2011: Lasse Kristensen og Frederik Kristensen (Super Kids)
  • 2012: Michael Toft Nielsen og Mathias Jacobsen (MM Whirlpool)
  • 2013: Emil Algrensen og Kim Pedersen (The Monkeys)
  • 2014: Anders Peter Graven Holt og Andreas Jensen (AA Batterier)
  • 2015: Michael Toft Nielsen og Thony Pierre Restel (Kältestarre 83)
  • 2016: Nour Dalal og Mohammed Dallal (Bordhockey Babies)
  • 2017: Robert Emmanuel og Yousef Alhazwani (The Frozen Fire)
  • 2018: Francis Niyongira og Grathien Niyonsuti (BHK Congo)
  • 2019: Mohammed Guha og Mohamad Alian (TABK)
  • 2020: Mohamad Alian og Yousef Alhazwani (My)
  • 2021: Mohamad Alian og Yousef Alhazwani (My)
  • 2022:


    Medaljefordeling 

    (guld-sølv-bronze)

    • 14-0-0: Bjarne Axelsen 
    • 9-5-0: Anette Engel
    • 3-4-0: Anders Dodensig
    • 2-3-1: Mathias Jacobsen
    • 0-3-2: Michael Toft Nielsen
    • 0-2-1: Nour Dalal
    • 0-2-1: Grathien Niyonshuti
    • 0-2-0: Alexander Juhl Nielsen
    • 0-1-1: Robert Emmanuel
    • 0-1-1: Mohammed Dallal
    • 0-1-1: Mohammed Guha
    • 0-1-0: Szymon Witulski 
    • 0-1-0: Fredrik Løth Bodilsen
    • 0-1-0: Mads Løth Bodilsen
    • 0-1-0: William Løth Bodilsen
    • 0-1-0: Elise Algrensen
    • 0-1-0: Berthram Jellesen
    • 0-0-3: Mohamad Alian
    • 0-0-3: Yousef Alhazwani
    • 0-0-2: Emil Algrensen
    • 0-0-1: Francis Niyongira
    • 0-0-1: Thony Pierre Restel
    • 0-0-1: Kristian Dall
    • 0-0-1: Steen Lee Mortensen
    • 0-0-1: Nico Lyksholm
    • 0-0-1: Nicolai Dahl Jeppesen
    • 0-0-1: Victor Løth Bodilsen
    • 0-0-1: Jess Jensen
    • 0-0-1: Lasse Kristensen
    • 0-0-1: Frederik Kristensen
    • 0-0-1: Kim Pedersen
    • 0-0-1: Anders Peter Graven Holt
    • 0-0-1: Andreas Jensen








Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)