Nyheder
2023-12-06
DBHU KALENDEREN

2023-11-15
MEDALJELISTE: NM 2004-2023

2023-11-14
MEDALJELISTE: DM 2004-2023

2023-11-14
Statistik: NM 2004-2023

2023-11-14
Statistik: DM 2004-2023 (kategorierne)

2023-11-13
MESTRE OG VINDERE (13/11 2023)

2023-11-12
DBHU GRAND SLAM 2023 (statistik)

2023-11-12
DBHU KALENDEREN

2023-11-11
DBHU Grand Slam 2023 (4 af 4)

2023-11-11
FACTS: Danish Masters 2023

2023-11-06
Brønderslevmesterskabet 2023

2023-10-15
2023 Mestre/vindere (pr. 16/10 2023)

2023-10-15
DBHU Challenge Tour 2023/24 (3)

2023-09-03
2023 Mestre og vindere (pr. 3/9 2023)

2023-09-02
DBHU Challenge Tour 2023/24 (2)

2023-09-02
FACTS: Coppa Angela 2023

2023-09-01
DBHU Challenge Tour 2023/24 (1)

2023-08-19
DBHU Kalenderen

2023-08-19
DBHU Grand Slam 2023 (3 af 4)

2023-08-19
FACTS: Denmark Open 2023

2023-07-31
2023 Mestre og vindere (pr. 1/8 2023)

2023-07-31
FACTS: Hals Open 2023

2023-07-30
DBHU Sæsonkontingent 2023 2024

2023-06-25
2023: Mestre og vindere (25/6 2023)

2023-06-25
DBHU Grand Slam 2023 (2 af 4)

2023-06-24
DBHU Bygholm Park Sommer Cup 2023 (referat)

2023-06-14
DBHU Sæsonkontingent 2023 2024

Statistik: NM 2004-2023

2023-11-14


Medaljestatistik

Samtlige NM-kategorier:
(opdateret 14/11 2023)


  • 53 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 20 - 26 - 5: Anette Engel
  • 12 - 10 - 5: Anders Dodensig
  • 7 - 8 - 1: Szymon Witulski 
  • 6 - 7 - 18: Michael Toft Nielsen
  • 6 - 5 - 3: Mathias Jacobsen
  • 2 - 4 - 0: Emil Algrensen
  • 2 - 3 - 2: Havin Kasem 
  • 2 - 2 - 3: Nico Pedersen
  • 2 - 2 - 1: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 1 - 3 - 2: Alex Emanuel Latorre 
  • 1 - 2 - 3: Mohamad Alian 
  • 1 - 2 - 1: Victor Løth Bodilsen 
  • 1 - 1 - 0: Kenneth Nielsen
  • 1 - 1 - 0: Carsten Nielsen
  • 1 - 0 - 4: Nour Dalal
  • 1 - 0 - 0: Jacob Gade
  • 0 - 5 - 2: Grathien Niyonshuti 
  • 0 - 3 - 2: Mads L. Bodilsen 
  • 0 - 3 - 1: Fredrik L. Bodilsen 
  • 0 - 3 - 0: Rose Augustin 
  • 0 - 3 - 0: Peter Ørum 
  • 0 - 2 - 4: Lasse Kristensen
  • 0 - 2 - 2: Robert Emmanuel Ndayishimiye
  • 0 - 2 - 1: Yousef Alhazwani
  • 0 - 2 - 1: Francis Niyongira
  • 0 - 2 - 1: Alexander Juhl Nielsen 
  • 0 - 2 - 1: Mathias Langbak Christiansen
  • 0 - 2 - 1: Elise Algrensen
  • 0 - 1 - 3: Thony Pierre Restel
  • 0 - 1 - 3: Lis Engel 
  • 0 - 1 - 2: Jess Jensen
  • 0 - 1 - 2: Mustafa Kasem 
  • 0 - 1 - 1: Inger Algrensen
  • 0 - 1 - 0: Malik Masoud
  • 0 - 1 - 0: William Løth Bodilsen
  • 0 - 1 - 0: Mediatrice Nyirahajenimana
  • 0 - 1 - 0: Nicolai Brix Hansen
  • 0 - 1 - 0: Mohammed Sanjakdar
  • 0 - 1 - 0: Mie Dodensig
  • 0 - 0 - 3: Frederik Kristensen
  • 0 - 0 - 3: Henrik Pedersen
  • 0 - 0 - 3: Lasse Olsen
  • 0 - 0 - 3: Michael Pedersen
  • 0 - 0 - 2: Kim Pedersen
  • 0 - 0 - 2: Tobias Kristensen
  • 0 - 0 - 2: Lasse Penning 
  • 0 - 0 - 1: Kennedy Mucyo 
  • 0 - 0 - 1: Mohammed Guha 
  • 0 - 0 - 1: Mohamad Dalal
  • 0 - 0 - 1: Jennifer Mbabazi
  • 0 - 0 - 1: Rasmus Sund Gade
  • 0 - 0 - 1: Anders Peter Graven Holt
  • 0 - 0 - 1: Andreas Jensen
  • 0 - 0 - 1: Emil Øland
  • 0 - 0 - 1: Berthram Jellesen
  • 0 - 0 - 1: Ida Dodensig
  • 0 - 0 - 1: Steen Sundbro
  • 0 - 0 - 1: Erik Jespersen
  • 0 - 0 - 1: Jess Bisgaard
  • 0 - 0 - 1: Frank Hansen
  • 0 - 0 - 1: Shahm Nahhas 


Nordjysk Mesterskab ELITE:

  • 2004: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
  • 2005: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
  • 2006: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Mathias Langbak
  • 2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Berthram Jellesen
  • 2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
  • 2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
  • 2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2011: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2012: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2014: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2016: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nico Pedersen
  • 2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2021: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Szymon Witulski
  • 2022: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2023: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen



Medaljestatistik ELITE:

  • 20-0-0: Bjarne Axelsen
  • 0-12-5: Anette Engel
  • 0-5-2: Anders Dodensig
  • 0-3-0: Peter Ørum
  • 0-0-5: Michael Toft Nielsen 
  • 0-0-2: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 0-0-2: Lasse Penning
  • 0-0-1: Szymon Witulski
  • 0-0-1: Nico Pedersen 
  • 0-0-1: Mathias Langbak
  • 0-0-1: Berthram Jellesen


Nordjysk Mesterskab Ungdom:

2007: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2008: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2009: Nico Lyksholm, Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Lasse Kristensen
2011: Anders Dodensig, Lasse Kristensen, Victor Bodilsen
2012: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Fredrik L. Bodilsen
2013: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Rasmus Sund Gade
2014: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Kim Pedersen
2015: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2016: Anders Dodensig, Mohammed Sanjakdar, Nour Dalal
2017: Anders Dodensig, Robert Emmanuel, Nour Dalal
2018: Szymon Witulski, Grathien Niyonsuti, Mohamad Alian
2019: Szymon Witulski, Yousef Alhazwani, Grathien Niyonshuti 
2020 U18: Szymon Witulski, Grathien Niyonshuti, Mohamad Alian
2020 U25: Mathias Jacobsen, Szymon Witulski, Grathien Niyonshuti
2021 U25: Szymon Witulski, Robert Emmanuel, Mohamad Alian
2022 U18: Szymon Witulski, Havin Kasem, Alex Emanuel Latorre
2022 U25: Mathias Jacobsen, Szymon Witulski, Havin Kasem
2023 U18: Szymon Witulski, Alex Emanuel Latorre, Havin Kasem
2023 U25: Mathias Jacobsen, Szymon Witulski, Alex Emanuel Latorre 




Nordjysk Mesterskab Veteran:

  • 2008: Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen, Steen Sundbro
  • 2009: Carsten Nielsen, Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen
  • 2010: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Jess Jensen
  • 2011: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads L. Bodilsen
  • 2012: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads L. Bodilsen
  • 2013: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Erik Jespersen
  • 2014: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Thony Pierre Restel
  • 2015: Bjarne Axelsen, Thony Pierre Restel, Michael Toft Nielsen
  • 2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2021: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2022: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
  • 2023: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen 




Nordjysk Mesterskab Hold:


2010


GULD: Fremad Eagles Bordhockey
 
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)

Nr. 2: Team Algrensen
 
(Emil Algrensen, Jess Jensen, Elise Algrensen, Inger Algrensen)

Nr. 3: Team Lasse
 
(Lasse Kristensen, Kim Pedersen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)


2011


GULD: Pink Elephants 

(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen, Jacob Gade)


Nr. 2: Team Shell 
(Mads Bodilsen, Mathias Langbak, Victor Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik Bodilsen)


Nr. 3: Shooting Stars 
(Lasse Kristensen, Mathias Jacobsen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)


2012


GULD: Pink Elephants
 
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)


Nr. 2: Team Shell 
(Mads L. Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik L. Bodilsen, Nicolai Brix Hansen)


Nr. 3: Team Wild Wild West 
(Mathias Jacobsen, Anders Graven Holt, Andreas Jensen, Emil Øland)


2017

GULD: BHK Saksen
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen, Nico Pedersen) 

Nr. 2: Team Shell 
(Mads L. Bodilsen, Fredrik L. Bodilsen, William L. Bodilsen) 

Nr. 3: Bordcookies 
(Yousef Alhazwani, Nour Dalal, Robert Emmanuel, Mohammad Dalal) 


2020

GULD: TABK ELITE
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen, Emil Algrensen) 

Nr. 2: TABK U18
(Szymon Witulski, Mohamad Alian, Francis Niyongira, Grathien Niyonshuti)

Nr. 3: Evolution Aalborg 
(Jess Bisgaard, Lasse Olsen, Henrik Pedersen, Michael Pedersen)



2021

GULD: TABK ELITE
(Bjarne Axelsen, Mathias Jacobsen, Nour Dalal, Anette Engel)

Nr. 2: TABK U25
(Szymon Witulski, Mohamad Alian, Yousef Alhazwani, Malik Masoud)

Nr. 3: Evolution Aalborg 
(Lasse Olsen, Henrik Pedersen, Michael Pedersen, Frank Hansen)



2022

GULD: TABK ELITE
(Bjarne Axelsen, Mathias Jacobsen, Havin Kasem, Alex Emanuel Latorre)

Nr. 2: TABK 2018 Collection
(Anette Engel, Szymon Witulski, Mustafa Kasem)

Nr. 3: Evolution BHK
(Henrik Pedersen, Lasse Olsen, Michael Pedersen)



2023

GULD: TABK 2
(Bjarne Axelsen, Szymon Witulski, Victor Løth Bodilsen, Mohamad Alian)

Nr. 2: TABK 2018 Collection
(Anette Engel, Alex Emanuel Latorre, Havin Kasem, Grathien Niyonshuti)

Nr. 3: Evolution BHK
(Henrik Pedersen, Lasse Olsen, Michael Pedersen)



Guldmedaljer - HOLD

  • 8: Bjarne Axelsen
  • 6: Anette Engel
  • 5: Michael Toft Nielsen
  • 3: Anders Dodensig
  • 2: Mathias Jacobsen
  • 1: Szymon Witulski
  • 1: Victor Løth Bodilsen
  • 1: Mohamad Alian 
  • 1: Nico Pedersen
  • 1: Jacob Gade
  • 1: Emil Algrensen
  • 1: Nour Dalal
  • 1: Havin Kasem
  • 1: Alex Emanuel Latorre



Nordjysk Mesterskab Double

2008
Guld: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Torpedo Ducks)
Nr. 2: Nicolai Dahl Jeppesen og Nico Lyksholm (Hashibrødrene)
Nr. 3: Anders Dodensig og Michael Toft Nielsen (Team IMBA)

2009:
Guld: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Torpedo Ducks)
Nr. 2: Nicolai Dahl Jeppesen og Nico Lyksholm (Hashibrødrene)
Nr. 3: Anders Dodensig og Michael Toft Nielsen (Chili Pucks)

2010:
Guld: Bjarne Axelsen og Emil Algrensen (De 2 Baathorn)
Nr. 2: Anette Engel og Lasse Kristensen (The Tigers)
Nr. 3: Jess Jensen og Elise Algrensen (Team Kitty)

2011:
Guld: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)

Nr. 2: Mathias Langbak Christiansen og Victor L. Bodilsen (VM Stars)
Nr. 3: Lasse Kristensen og Frederik Kristensen (Super Kids)

2012:
Guld: Bjarne Axelsen og Michael Toft Nielsen (Gamle Danmark)

Nr. 2: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Mysterious Airwings)
Nr. 3: Anders Dodensig og Alexander Juhl Nielsen (Dobbelt A)

2013:
Guld: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)

Nr. 2: Anders Dodensig, Emil Algrensen (Fremad Eagles)
Nr. 3: Mathias Jacobsen, Michael Toft Nielsen (Brønderslev Eagles)

2014:
Guld: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Torpedo Ducks)

Nr. 2: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Den Gule Fare)
Nr. 3: Michael T. Nielsen og Thony P. Restel (Kaeltestarre 83)

2015:
Guld: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)

Nr. 2: Mathias Jacobsen og Anette Engel (Eagles without fear)
Nr. 3: Michael Toft Nielsen og Thony Pierre Restel (Kaeltestarre 83)

2017:
Guld: Bjarne Axelsen og Anette Engel (BHK Saksen)

Nr. 2: Michael Toft Nielsen og Francis Niyongira (Det Bedste Hold)
Nr. 3: Nour Dalal og Robert Emmanuel (Oh My God)

2022:
Guld: Bjarne Axelsen og Havin Kasem (TABK)
Nr. 2: Anette Engel og Alex Emanuel Latorre (TABK 2)
Nr. 3: Mustafa Kasem og Shahm Nahhas (Søndergades Skole)


2023:
Guld: Bjarne Axelsen og Anette Engel (WWBAD)
Nr. 2: Szymon Witulski og Havin Kasem (TABK)
Nr. 3: Mustafa Kasem og Kennedy Mucyo (Søndergades Skole)




Medaljestatistik,
NM Double:

  • 11 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 6 - 5 - 0: Anette Engel
  • 2 - 1 - 3: Anders Dodensig
  • 1 - 1 - 5: Michael Toft Nielsen
  • 1 - 1 - 0: Emil Algrensen
  • 1 - 1 - 0: Havin Kasem
  • 0 - 3 - 1: Mathias Jacobsen
  • 0 - 2 - 0: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 0 - 2 - 0: Nico Lyksholm
  • 0 - 1 - 1: Mustafa Kasem 
  • 0 - 1 - 1: Lasse Kristensen
  • 0 - 1 - 0: Szymon Witulski 
  • 0 - 1 - 0: Alex Emanuel Latorre
  • 0 - 1 - 0: Francis Niyongira
  • 0 - 1 - 0: Victor L. Bodilsen
  • 0 - 1 - 0: Mathias Langbak Christiansen
  • 0 - 0 - 2: Thony Pierre Restel
  • 0 - 0 - 1: Nour Dalal
  • 0 - 0 - 1: Robert Emmanuel
  • 0 - 0 - 1: Alexander Juhl Nielsen
  • 0 - 0 - 1: Kennedy Mucyo 
  • 0 - 0 - 1: Jess Jensen 
  • 0 - 0 - 1: Elise Algrensen
  • 0 - 0 - 1: Frederik Kristensen 
  • 0 - 0 - 1: Shahm Nahhas 










Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2023 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)