Nyheder
2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

1000 Cup - resultater fra play off

2006-10-21

Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev fejrede sit 1000 dages jubilæum med jubilæumsturneringen 1000 Cup der blev afviklet lørdag den 21. oktober fra kl. 11.00 til 16.00.

Der var både ungdomsklasse og åben klasse.

I den åbne klasse vandt Bjarne Axelsen over Peter Ørum i finalen mens Lasse Penning vandt ungdomsklassen med finalesejr over Anders Dodensig.

Nedenfor ses resultater fra play off:


Åben Klasse:

1/8-delsfinaler:
Bjarne Axelsen - Ida Dodensig = 1-0 og 3-0
Anette Engel - Nicolai Dahl Jeppesen = 2-0 og 4-0
Lasse Penning - Lejla Hansen = 5-0 og 5-0
Michael Toft Nielsen - Anders Dodensig = 2-0 og 6-1.
Peter Ørum - Christina Hansen = 5-0 og 5-0
Berthram Jellesen - Nico Lyksholm = 3-2 og 5-0.
Mathias Langbak - Mie Dodensig = 3-0 og 3-0.
Vagn Kristoffersen - Bjarne Rytter Sørensen = 3-0 og 4-1.

Kvartfinaler:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 4-1, 3-0 og 6-4.
Lasse Penning - Michael Toft Nielsen = 2-1, 3-2 og 4-1.
Peter Ørum - Berthram Jellesen = 4-2, 4-2 og 5-1.
Mathias Langbak - Vagn Kristoffersen = 3-2, 1-0, 1-2 og 4-0.

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Lasse Penning = 1-2f, 4-0, 5-1 og 3-0.
Peter Ørum - Mathias Langbak = 4-3, 4-2, 3-4f, 2-3 og 2-1f

Kampen om tredjepladsen:
Lasse Penning - Mathias Langbak = 3-1, 1-2, 1-2f, 5-3 og 3-4.

Finalen:
Bjarne Axelsen - Peter Ørum = 5-0, 3-1, 3-1 og 3-0.



Ungdomsklassen:

Kvartfinaler:
Anders Dodensig - Ida Dodensig = 6-0 og 4-1
Berthram Jellesen - Mie Dodensig = 1-0 og 7-0
Nico Lyksholm - Nicolai Dahl Jeppesen = 1-2 og 3-5.
Lasse Penning - Mathias Langbak = 5-0u.k. og 5-0 u.k.

Semifinaler:
Anders Dodensig - Berthram Jellesen = 3-4f, 2-0, 4-3f og 3-0
Nicolai Dahl Jeppesen - Lasse Penning = 1-4, 1-4 og 2-4.

Kampen om bronzemedaljen:
Berthram Jellesen - Nicolai Dahl Jeppesen = 3-2f og 3-1.

Finalen:
Anders Dodensig - Lasse Penning = 2-4, 1-2 og 1-6



Fra venstre mod højre Anders Dodensig, Peter Ørum, Berthram Jellesen, Bjarne Axelsen, Mathias Langbak og Lasse Penning.


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)